Góly
19" Petrjánoš,61" Tomek

Rozhodčí: Beneš
Diváků: 70

V neděli odpoledne nám začala sezona 2018/2019. V roli nováčka krajského přeboru, jsme přivítali v Jablonném nad Orlicí mužstvo ze Slatiňan. Bohužel trable s koncovkou a občasná ztráta koncentrace, nás stála lepší výsledek. Kluci podali velmi dobrý výkon a troufnu si tvrdit, že jsme zejména v prvním poločase byli lepším týmem. Jenže ta nešťastná koncovka. Šancí jsme si vypracovali na několik zápasů dopředu, ale prostě to nelepilo. Jak se obecně říká, asi jsme zaplatili nováčkovskou daň.
Do samotného zápasu jsme nastoupili s šesti loňskými staršími žáky v základní sestavě. Hosté měli takto mladé hráče v sestavě dva. Možná to bylo způsobené nervozitou, nebo nekoncentrovaností, ale už v 1. minutě jsme po brance Čapka prohrávali 0:1. Docela studená sprcha, v parném letním počasí. Naštěstí jsme se brzy oklepali a postupně začali soupeře přehrávat. Jedna šance střídala druhou, ale vstřelit branku byl pro nás nadlidský výkon. Ujala se jediná akce v 19. minutě. To Faltus prodloužil hlavou dlouhý nákop na Petrjánoše, který po důrazném průniku vyrovnal na 1:1. Do konce prvního poločasu se bohužel i přes naše další šance skóre již nezměnilo.
Ve druhém poločase soupeř trochu zjednodušil hru. Začal daleko lépe obsazovat naše útočníky a hra se vyrovnala. V 50. minutě musel kvůli zranění střídat kapitán Mikula. Velká škoda, protože do té doby hrál výborně. Na jeho místo se po delší nemoci postavila další opora týmu Tomek. O několik minut později jsme na chviličku vypadli z rytmu a soupeř toho dokázal hned využít. Během minuty nám vstřelil dvě branky a převážil misky vah na svoji stranu. Zpátky do hry jsme se dostali proměněnou penaltou Tomka po faulu na Černohouse. Do konce zápasu jsme se snažili alespoň o vyrovnání, ale bez úspěchu. Škoda, minimálně bodík jsme si zasloužili.
I přes porážku je potřeba klukům poděkovat. Zápas odjezdili a nechali na hřišti všechny síly. Dokázali si, že v krajském přeboru nemusí být jenom do počtu, jak jim někteří škarohlídové po odchodu dvou klíčových hráčů hráčů předpovídali.

Šilar - Kolesnyk, Mikula,(50" Tomek), Baláš - Moravec, Ryšavý, Černohous(78" Chuluuntsetseg), Kyllar, Pišťáček - Faltus, Petrjánoš

Zpracoval: Martin Štusák