Góly
84" a 89" Šilar,59" Kolesnyk,67" Kyllar,78" Faltus

Rozhodčí: Bednář
Diváků: 50

Ve třetím kole krajského přeboru jsme přivítali na našem stadionu mužstvo z Přelouče. Po dvou těsných porážkách jsme toužili konečně získat první body do tabulky. To se nám podařilo, ale i když konečné skóre vypadá jednoznačně, cesta za vítězstvím byla hodně trnitá.
Jelikož se nám příliš nepozdávala obranná hra našeho mužstva, rozhodli jsme se přejít ze systému 3 5 2 na rozestavení 4 4 2. Sice jsme vyhráli a mužstvo v obranné fázi pracovalo dobře, je nám ale jasné, že až další zápasy ukáží jestli to byla dobrá volba. V týmu máme tři vyrovnané gólmany, které by jsme chtěli nějak rozumně prostřídávat, ale po výborném výkonu Formánka proti Pardubičkám, jsme změnu prostě udělat nemohli. Jako náhradní brankář byl připraven Hebr a Šilara jsme si nechali coby výborného hráče i do pole, jako žolíka do ofenzívy. To jsme ale netušili co nám "Šíla" v závěru duelu předvede na show.:)
Před samotným zápasem jsme kluky nabádali, aby hráli aktivně, důrazně a se snahou o kombinační hru. To vše splnili a odměnou jim za to byl trvalí pobyt na soupeřově polovině. Jenže fotbal se hraje na góly a ne na herní převahu a umělecký dojem. Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale dotlačit ten kulatý nesmysl do soupeřovi branky jsme v prvním poločase nedokázali. Několikrát jsme nastřelili brankovou konstrukci a zahodili dokonce i pokutový kop. Soupeř se postupem času osměloval a když viděl naší střeleckou nemohoucnost, větřil šanci.
V poločasové pauze jsme kluky uklidňovali, ať jsou pořád aktivní, že branka visí ve vzduchu a je jen otázkou času, kdy jí vstřelíme.
Druhý poločas tak pokračoval opět za naší stálé převahy. Až přišla 59. minuta a trestný kop Kolesnyka. Konečně Jára nic nevymýšlel a nechal promluvit svoje kladivo v levé noze 1:0. To bylo radosti. Poprvé jsme se v této sezoně dostali v nějakém zápase do vedení. Soupeř po inkasované brance otevřel hru a začalo se hrát nahoru dolů. Už jsme měli nachystané střídání pro oživení hry, když z dálky napřáhl Kyllar a trefil se přesně 2:0. Jen pro zajímavost. O dvě hodiny později se takto trefil i Adamův bratr při zápase mužů. S vyšším náskokem se nám hrálo hned lépe. V 78. minutě se dokázal střelecky prosadit I Faltus 3:0. Poté už přišli chvíle Šilara. Marek, který je snad největším terčem vtípků a srandiček z celého kolektivu ukázal "dřevákům" z pole jak se dávají branky. Během 14 minut pobytu na hřišti dokázal vstřelit hned dvě. Po zápase pak vyzdvihl Černohouse a Barneta, že mu góly připravili jak na zlatém podnose.
Poprvé v sezoně jsme si tak mohli po závěrečném hvizdu rozhodčího, zakřičet vítězný pokřik.
Pochvala patří celému týmu. Kluci zápas odmakali a zaslouženě vysoko vyhráli. S koncem referátu je už ale potřeba ukončit oslavy a začít se připravovat na další střetnutí. V sobotu 1.9. se představíme od 14:30h v Chocni.

Formánek"82" Hebr)-Kolesnyk,Fogl(82" Trejtnar),Tomek,Baláš-Ryšavý,Černohous,Kyllar(76" Šilar),Barnet-Petrjánoš(56" Pišťáček),Faltus

Zpracoval: Martin Štusák