Góly
10" Mikula,21" Kolesnyk

Rozhodčí:Pinkava
Diváků: 70

Lepší dárek k narozeninám nemohlo mužstvo "Mácovi"dát. Výhra nad prvním týmem tabulky Prosetínem, po nervy-drásajícím průběhu je hodně cenná. Soupeř měl totiž ve svém středu několik výborných fotbalistů a hlavně ve druhém poločase dokazoval, že neokupuje první příčky náhodou. Docela se divím, že kapitán Prosetína Marek nehraje nějakou vyšší soutěž. Kvalitu na to určitě má.
Kluky před duelem s lídrem tabulky nebylo třeba nijak hecovat. O motivaci se postarali samotní hráči soupeře. Někteří z nich se ofrňovali nad kabinou která jim byla přidělena a moc si ani nepřipouštěli, že by mohli v Jablonném ztratit byť jen jediný bodík. O to větší bylo asi jejich překvapení, když po 21. minutách hry prohrávali 2:0. Do zápasu jsme totiž vlétli ve velkém stylu a od desáté minuty po brance Mikuly po rohovém kopu vedli 1:0. Následovali i další šance. V 21. minutě napřáhl z dálky Kolesnyk a k překvapení všech si hostující brankář v pádu hodil míč za brankovou čáru. Další chybu vyrobil o několik minut později, kdy ho zachránila tyč, ale hned poté zázračně zakročil proti tutovce Faltuse. Škoda, kdyby jsme se dostali do tříbrankového vedení, asi by jsme to v dalším průběhu zápasu měli jednoduší. Prosetín se postupně začal osmělovat a hru vyrovnal. V poločasové pauze jsme na hráče apelovali, aby se nezapomínali včas vracet na své pozice, že soupeř zjednoduší hru a bude se snažit se zápasem něco udělat. To se hned od začátku druhého poločasu potvrdilo. Prosetín začal mít převahu a snažil se co nejdříve vstřelit kontaktní branku. My jsme se spíše bránili a spoléhali na rychlé kontry. Čisté konto nám vydrželo do 74. minuty, kdy se přesnou střelou k tyči prosadil Mrázek 2:1. Hosté se ještě více vrhli do útoku, za vyrovnáním. Kluci však s vypětím všech sil a trochou štěstí cennou výhru udrželi.
Po zápase před vítězným pokřikem ve středovém kruhu, věnovalo mužstvo výhru trenéru Tomkovi k narozeninám. Kluci zaslouží velkou pochvalu. Zápas odjezdili a poslali všem dalším soupeřům jasné varování, že z Jablonného se body jen tak lehce vozit nebudou. Jak se říká "můj dům, můj hrad".
V příštím kole se představíme v neděli od 12:30h v Lanškrouně. Aby se to nepletlo, bude to opět zápas proti prvnímu týmu tabulky. Lanškroun totiž využil zaváhání Prosetína a dostal se do čela soutěže. Nečeká nás tedy nic snadného. Každý dovezený bodík do Jablonného by znamenal velký úspěch.

Formánek - Kolesnyk, Mikula, Fogl, Ryšavý - Barnet, Černohous, Kyllar, Pišťáček ( 82" Moravec ) - Faltus, Petrjánoš ( 87" Trejtnar )

Zpracoval: Martin Štusák