Góly
33" a 65" Faltus,11" Barnet

Rozhodčí:Mach

Diváků: 80

S tajným přáním nevracet se do Jablonného s prázdnou, jsme v neděli před polednem odjížděli do Lanškrouna. Čekal nás tam velmi těžký soupeř. Tamní dorost se minulý týden dostal na první místo v tabulce a rozhodně ho nehodlal opustit. Jenže tvrdě narazil. Po 90 minutách lítého boje museli i skalní příznivci domácího týmu uznat, že po výborném výkonu celého našeho týmu prostě neměli Lanškrounští na body nárok. Možná jsme domácí našim výkonem trochu zaskočili, protože zhruba po pěti minutách hry jsme převzali iniciativu a po celý první poločas byli lepším týmem. Do vedení jsme se dostali už v 11. minutě, kdy po faulu domácího brankáře na Faltuse, bezpečně proměnil pokutový kop kapitán Barnet 1:0. Domácí se sice snažili roztahovat hru a kombinovat, jenže jejich snaha narážela na naší výbornou obranu. Rádoby šance měli jen po standardních situacích. Naše příležitosti vypadali určitě nadějněji. Protože v našem kádru chyběl "dělostřelec" Kolesnyk, zahrával trestné kopy Barnet. V 33. minutě poslal míč na hlavu Faltuse, který zvýšil na 2:0. Těsně před koncem prvního poločasu jsme nedokázali odkopnout vyražený míč Formánkem do bezpečí a Knápek snadno snížil na 2:1. Velká škoda tohoto gólu. Domácí se tak zbytečně dostali do hry. Přitom do té doby neměli žádnou větší šanci. V poločasové pauze jsme hráče nabádali, že musíme pokračovat i nadále v aktivní hře, že domácí půjdou za vyrovnáním. To se sice potvrdilo, ale naše obranné řady pracovali bezchybně. V 65. minutě si Barnet zopakoval spolupráci s Faltusem a výsledkem byla třetí branka v síti Lanškrouna 3:1. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale jediná jejich šance, bylo tyč po trestném kopu. Cenné tři body jsme si v závěru utkání už pohlídali.
Chtěl bych kluky moc pochválit. Odmakali a odjezdili celý zápas. Jsme tým a tak nebudu nikoho vyzdvihovat. Každý má v kádru nějakou roli. Někdo střílí branky, jiný jim zabraňuje a kluci kteří moc nehrají, trpělivě čekají na svoji šanci. Ona určitě přijde.
Celkem se nám daří, v mužstvu panuje pohoda, přesto varovně zdvíhám prst. Po skolení dvou vedoucích týmů soutěže (Prosetína a Lanškrouna) je potřeba zůstat nohama na zemi. V neděli k nám zavítá mužstvo z Litomyšle, kterému prozatím patří osmé místo v tabulce. Pokud k zápasu přistoupíme lehkovážně s tím, že se soupeř porazí sám, zbydou nám jenom oči pro pláč. Pevně věřím, že žádné podcenění u hráčů nehrozí a zopakujeme výkony z posledních týdnů.

Formánek - Ryšavý, Mikula, Fogl, Baláš (46" Tomek) - Pišťáček, Černohous, Kyllar, Barnet ( 80" Trejtnar, 87" Pauk )- Faltus, Petrjánoš

Zpracoval: Martin Štusák