Góly
7" Faltus,19" Petrjánoš,74" Kyllar

Rozhodčí:Papežík

Diváků: 65

K prvnímu podzimnímu venkovnímu utkání jsme zajížděli do nedalekého Lanškrouna. Toto utkání se hodnotí velmi těžce, jelikož přístup některých hráčů v utkání byl velmi nezodpovědný a alibistický. Jestli to bylo tím, že jsme v prvních dvou kolech vyhráli a soupeř by si z nás měl sednout na zadek, nebo únavou, nebo snad nedodržením životosprávy, toto ať si každý z hráčů v hlavě přebere sám. Fotbal je týmová hra a jestli některým jedincům nevadí, že 4-5 jejich spoluhráčů dře a snaží se s předvedenou hrou a výsledkem něco udělat, tak by se nad sebou měli zamyslet. Na střídačce jsou totiž kluci, kteří by určitě chtěli předvést co v nich je. Nemrzí výsledek, prohrát se může, je to kulatý, je to fotbal, ale mrzí předvedená hra a přístup. Dost už bylo promlouvání do duše a doufám, že se k dalším utkáním přistoupí zodpovědněji.

Začátek utkání nevypadal, že bychom měli prohrát, soupeře jsme přehrávali a vypracovali si několik slibných šancí a jedna z nich hned v 7. minutě skončila gólem Faltuse 0-1. Jenomže místo toho, abychom na soupeře ještě více přitlačili, dostáváme hned po rozehrávce v 8. minutě po nedorozumění vyrovnávací branku, první varování, že to nebude tak jednoduché a srovnáno 1-1. Po té se hra, zatím ještě pod naší taktovkou, spíše odehrávala před pokutovým územím Lanškrouna a v 19. minutě se prosazuje Petrjánoš a vedeme 1-2, ale po tomto gólu jsme přestali, až na pár vyjímek, úplně hrát a mysleli, že to půjde samo, ale opak byl pravdou. Domácí začali více kombinovat zjednodušili hru, přidali i na důrazu a odměnou jim byla ve 30 min. opět po našem nedůrazu a chybě vyrovnávací branka 2-2. My bohužel místo toho, abychom přidali, tak jsme čekali na poločasovou pauzu a zbytek poločasu odchodili.

Po změně stran, ačkoli jsme hráče nabádali k větší agresivitě, důrazu, pohybu na hřišti, byl obraz hry takový jako v druhé polovině poločasu prvního, bez chuti s výsledkem něco udělat a strhnout vedení na naší stranu. Za to domácí nepolevovali v agresivitě a po pěkné kombinaci a nepokrytí domácího hráče dostáváme po centru z pravé strany hlavou v 64. minutě branku na 3-2 a domácí se ujímají zcela zaslouženě vedení. My jsme v tuto chvíli tahali za kratší konec, ale po přeskupení několika postů a posílení ofenzívy jsme přece jen vykřesali v 74. minutě brankou Kyllara z rohu naději aspoň na jeden bod, srovnáno 3-3. Gól nás trochu nabudil a po této brance se hra začala přelévat z jedné strany na druhou a každý z týmů se snažil urvat vítězství na svou stranu, ale opět po naší hrubé chybě dostáváme v 89. minutě šťastný gól na konečných 4-3 pro domácí a tímto zhasla naděje na body.

Šilar(46" Hebr)-Kolesnyk,Tomek,Kyllar,Baláš-Moravec(76" Chuluuntsetseg)Vágner,Mikula,Černohous(46" Pišťáček)-Faltus,Petrjánoš

Zpracoval: Martin Štusák