2" a 26" Petrjánoš,5" a 29" Levý,48" Faltus

Rozhodčí:Jílková

Diváků: 50

První zářijovou neděli jsme na svém hřišti přivítali nováčka v krajském přeboru, celek z Heřmanova Městce. Jelikož jsme v minulých kolech vyšli na prázdno, tak jsme chtěli tentokrát konečně bodovat na plno a to se nakonec podařilo.
Začátek zápasu nám vyšel náramně a to když hned ve 2 min. skóruje Petrjánoš a ujímáme se vedení 1:0. A aby toho nebylo málo, tak za 3. min je to už o dvě branky, kdy Faltus utekl svým strážcům po pravé straně a jako na zlatém podnosu naservíroval míč před branku nabíhajícímu Levému 2:0. Po tomto snovém začátku se hra trochu uklidnila, ale na kopačky našich hráčů jakoby se dostavila nervozita a začali jsme kazit jednoduché přihrávky. Hosté se těmito našimi zbytečnými chybami pomalu začali osmělovat a zahrozili několika rychlými brejky. Jelikož utkání probíhalo za velkého
horka, tak rozhodčí nařídila pauzu na osvěžení. Tato pauza nám přišla vhod, abychom hráče mohli uklidnit a aby začali hrát tak, jako na začátku, jednoduše a efektivně. Toto si asi hráči vzali k srdci a po chvíli v krátkém sledu po sobě ve 26. min Petrjánošem a ve 29. min Levým zvyšujeme svůj náskok na 4:0. První poločas jsme pak dohráli v poklidu, ještě z několika neproměněnými šancemi.
Do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě jsme nastupovali s tím, že se ještě pokusíme náš náskok zvýšit a nepřipustit si nějaké to drama. Podařilo se to hned ve 48. min Faltusovi, kdy po kombinaci a přihrávce z levé strany do vápna střílí pod břevno - 5:0. Po této brance přišlo uklidnění a zápas se z naší strany začal hrát v tréninkovém tempu, ale sympaticky hrající hosté se s výsledkem nechtěli smířit a tak pomalinku začali přebírat otěže zápasu a vytvářet si po našich laciných chybách nebezpečné šance, které naštěstí brankou neskončili. Toto polevení v koncentraci by se nám příště mohlo vymstít a nemuselo by to skončit šťastně. Během druhého poločasu jsme ještě prostřídali všechny hráče z lavičky, aby si zkusili jaké to je v mistrovském utkání a nabrali nějaké ty zkušenosti do dalších zápasů. Utkání se potom dohrávalo v poklidu a po několika nevydařených zápasech máme konečně tři body. Doufám, že nás toto vítězství povzbudí do dalších zápasů.
Oba týmy zaslouží poklonu, že za tak úmorného vedra dokázali hrát slušný fotbal pro fanoušky až do konce.

Šilar-Kyllar,Baláš(82" Kopecký),Tomek,Černohous(46" Pišťáček)-Kolesnyk,Vágner,Mikula,Petrjánoš(67" Chuluuntsetseg)-,Levý(80" Pauk),Faltus(73" Moravec)

Zpracoval: Martin Štusák