07.09 Sloupnice 4:0 Jablonné(3:0)
Góly

Rozhodčí: Kerhát

Diváků:80

V neděli jsme zajížděli na hřiště Sloupnice, kde se nám dlouhodobě nedaří. Ovšem s návratem Ličky a Špačka z dovolených a vymodleného příjezdu Bednáře na poslední chvíli ze svatby jsme vycítili šanci špatnou bilanci zlomit.

Hned ve 3. minutě jsme mohli jít do vedení. Barnet našel z pravé strany hlavu Kashalupy, kterému se (ne)povedlo zakončení tak, že mohl Špaček změnit stav utkání. Terén s brankářem byl proti. To bylo v prvním poločase z naší strany vše a otěží se ujal domácí celek, který nás svým důrazem zatlačil na naši polovinu. Rezultovala z toho řada standardek. Dvě jsme přežili, třetí už skončila gólem. Před půlhodinou hry ofenzivní hráči Sloupnice rozebrali obranu stojící kolem vápna a doklepnout míč do prázdné branky nebyl pro Fikejze problém. Další pohroma se řítili v 40. minutě. Z vlastního rohového kopu jsme se rázem ocitli v problémech, kdy brankář rozehrál dlouhý balón, M. Uher jej kolem půlící čáry nezastavil a domácí šli dva na jednoho. Střílející hráč trefil vracejícího se Uhra do hlavy, jenže míč pak zasáhl ruku a byla z toho penalta, kterou Holec bezpečně proměnil.

Změna rozestavení mohla přijít vniveč hned zkraje druhé půle, kdy naše naivní bránění mohli Sloupenští celkem snadno dvakrát potrestat, leč jsme přežili. Postupně jsme hru vyrovnali a po zbytek utkání byli i lepším celkem. Snažili jsme se o kontaktní branku, jenže Krejsova střela z „přímáku“ byla slabá a gólman s ní neměl žádný problém. Zanedlouho po spolupráci dorostenců hlavičkoval Špaček mimo, aby stejný hráč po Krejsově vysunutí jen trefil gólmana, a Barnet z následné dorážky minul. V závěru si udělal domácí Fikejz z našich hráčů kužely a podél gólmana pohodlně upravil na 4:0.
Šlahora-Lička,Bednář,M.Uher(46" Petrjánoš)-Matějka,,Chládek,Krejsa,Barnet(81" Prokopec),Černohous(79" Křivohlávek))-Kashalupa(77" Čada),Špaček

Zpracoval: Martin Štusák