Góly
16" a 57" Pišťáček,78" Baláš,84" Vágner

Rozhodčí: Pokorný

Diváků:0(za plotem 20)

V neděli krátce po poledni jsme na svém stadionu přivítali celek z Poličky, který vinou objížděk, přijel pouhých 20 minut před začátkem utkání. Zápas se bohužel dle nařízení odehrál bez diváků na hřišti, ale pár našich příznivců utkání sledovalo zpoza plotu a myslím, že nelitovali. Před zápasem jsme si řekli, že se pokusíme urvat nějaké body a to se klukům podařilo a zvítězili jsme 4:1, i když se toto vítězství nerodilo lehce. Hned po úvodním hvizdu se začalo ve velikém tempu a bylo jasné, že soupeř z Poličky nedá svojí kůži zadarmo. Hrál se poměrně svižný a důrazný fotbal, se kterým jsme se nemohli srovnat. Do první vážnější akce se dostávají hosté, ale jejich střela skončila vysoko nad naší brankou, ve které se opět představil skvěle chytající starší žák Jansa. Po opatrném začátku jsme se osmělili i my a hned gólově, kdy Vágner ve středu hřiště vybojoval míč, předal ho Černohousovi, který druhým dotekem nachází Kyllara, a ten milimetrovou přihrávkou mezi beky nachází rozběhnutého Pišťáčka, který střelou na zadní tyč v 16. min otevírá skóre 1-0. Hosté nadále hrozí rychlými brejky, které zatím končí na dobře organizované obraně. Jenomže ve 29. min. nás soupeř překvapil dlouhým vhazováním a než jsme stihli pokrýt nabíhajícího hráče, tak hosté lehce vyrovnávají 1-1. Po této brance se hra vyrovnala a fotbal se hrál mezi vápny. Za zmínku ještě stojí pohledná akce po ose Kolesnyk, Moravec, kdy na jejím konci byl Dava, ale hostující obránce mu střelu stačil zablokovat, a tak do kabin se jde za nerozhodného stavu. Vše podstatné se totiž odehrálo až v poločase druhém.

A jak již bylo avizováno, druhý poločas začínáme s tím, že se pokusíme být aktivnější, důraznější v osobních soubojích, zpřesníme hru s míčem a přidáme nějakou tu branku, jenomže v naší kabině byl asi i hostující brankář, když jsme si zrovna něco říkali o důrazu a v 53.min, kdy se Dava po ideální kolmici prosmýkl na polovině hřiště mezi obránci a sám se řítil na hostující branku, jenomže zatím výborně chytající brankář Poličky špatně vyhodnotil situaci, vyběhl mimo pokutové území zamezit Davovi ve skórování, což se mu podařilo. Brankář v souboji míč minul a Davu kolenem doslova knokautoval. V tuto chvíli, šel fotbal stranou a jediné co nás zajímalo, byl jeho zdravotní stav. Tento moment výrazně ovlivnil vývoj celého utkání, brankář po právu dostal červenou kartu a hosté šly do deseti. Z následně nařízeného trestného kopu Kolesnyk trefuje břevno. Kluci se po tomto nepříjemném momentu velice rychle oklepali, zpřesnili hru a v 57. min Kolesnyk nádherným křižným pasem oslovuje střelce Pišťáčka, který zamyslel a ač tísněn obráncem, krásným lobem přehazuje hostujícího brankáře 2-1. Tato branka

nás uklidnila a několika pohlednými akcemi, jako ta v 65.min, kdy na levé straně Moravec vysunul Formánka a ten nádherným centrem z levé strany nachází hlavu Pišťáčka, kterému k dovršení hattricku zamezila tyč. Naše hra pokračuje, ale soupeř se nevzdává a svými rychlými brejky je stále nebezpečný. Tento odpor definitivně končí v 78. min, kdy se nejlépe v pokutovém území po trestném kopu orientuje Baláš a zvyšuje náš náskok 3-1. Za dalších šest minut bylo ještě veseleji, kdy se po individuální akci v 84. min prosazuje na podruhé střelou pod břevno Vágner 4-1. Do konce utkání se již nic podstatného nestalo, tři body zůstávají doma, a tak po dlouhé době jsme si mohli zase zakřičet ,, DŽABLO !!!“.
Kluky je potřeba za předvedený týmový výkon pochválit, kdy se po nepříjemném momentu z 53. min dokázali vzpamatovat a utkání dotáhnout do vítězného konce a Davovi přejeme brzké uzdravení.