Goly
16",22",44" a 69" Štěpánek,9" Křivohlávek,13" Trojan,51" Štruml

Rozhodčí: Šimko

Diváci:45

Tak přišla sobota 28.8.2021 pro nás dlohodobě očekávaný den. Nová soutěž, nový systém hry, nová pravidla, ale hlavně po dlouhé době mistrovské utkání. Sami jsme chtěli vědět, jestli jsme se po dlouhé pauze dobře připravili na fotbal. Čekal nás těžký soupeř a dá se říci, že to bylo takové derby. Od úvodu kluci věděli co mají dělat a kudy povede cesta k úspěchu. Ze začátku byla hra vyrovnaná, občas jsme kazili nahrávky, ale to se postupně zlepšovalo a nerovzitu z kopaček jako první zahodil Kuba Křivohlávek, když z pravé obrany zaútočil a dostal nás v 9 minutě do vedení. O čtyři minuty později jsme mohli jásat podruhé. Po rohovém kopu Domči Štěpánka balon do sítě uklidil Dan Trojan. V 16 minutě se dočkal i Domča Štěpánek a svůj dobrý výkon okořenil i golem. Poté jsme nevyužili výhodu v podobě penalty. To nás nerozhodilo a i nadále jsme kombinovali a snažili se balon nahrávat spoluhráčům, tak aby jsme podávali kolektivní výkon. Do konce poločasu v 22 minutě přidal svoi druhou branku Domča Štěpánek. Na mokrém terénu využil svoji rychlost a přízemní střely. V průběhu prvního poločasu jsme kluky prostřídali a do hry se tak dostali postupně všichni hráči. Soupeř v závěru poločasu snížil z penalty na 1:4. Pokutový kop se zahrával poté co si Víťa spletl sporty a ve vápně hrál házenou. Toto své zaváhání však plně nahradil fyzickým výkonem ve středu pole. Do druhé půl jsme nabádali kluky, že soupeř to nevzdá a může naopak dát i on nějakou branku a tak se musíme koncentrovat až do konce. V 44 minutě jsme zvýšil náskok na 1:5, kdy třetí brankou dovršil Domča svůj hatrick. Následovalo zaváhání, kdy z trestného kopu soupeř přidal svoji druhou branku. To Jáchym vyběhl až moc a byl přehozen. Jinak v průběhu zápasu neměl moc práce, ale v rozehře do strany byl jistý a další chyby nedělal. Do konce utkání přidal branku ještě Vojta Štruml. To bylo po pěkné akci Péti Švestky. Golovou tečku přidal Domča Štěpánek a zvítězili jsme 2:7. Kluci pojali celý zápas týmově, nahrávali si a tím si i vytvořili spoustu dalších šancí. Je vidět, že když hrajou jako tým a ne každý sám na sebe, tak se úspěch dostaví. Nesmíme však zahálet a připravovat se na další zápasy. Jedinou kaňkou zápasu bylo nezaviněné zranění Štěpána Čápa. Byli vidět i slzičky v obličeji, ale Štěpán je bojovník, tak věříme, že do příštího zápasu bude v pořádku. Další zápas hrajeme příští neděli proti soupeři z Tatenic.