12.09. turnaj v Jehnědí
napsal:admin
Výsledky
4.MÍSTO
Králiky B - Jablonné 9:0
Králiky A - Jablonné 8:2 /branky Jablonného 2x Sklenář Jaromír/
Jehnědí - Jablonné 13:4 /branky Jablonného 2x Sklenář Jaromír, 2x Stejskal Adam/
Průběh:
V neděli ráno naše starší přípravka vyjela na druhý turnaj do Jehnědí. Přijeli jsme do pěkného areálu v Jehnědí a dokonce se nám počasí umoudřilo. Svítilo sluníčko, hřiště bylo pěkně připravené a vše směřovalo k pěknému fotbalovému dopoledni. Naše družstvo bylo oslabeno o střelce Peťu Švestku, který nemohl z rodinných důvodů. I přesto jsme chtěli podat dobrý výkon, vstřelit nějakou branku, v něčem se zdokonalit a fotbalem se bavit. Bohužel na turnaji se nám výsledkově nedařilo. Nevyhráli jsme ani jeden zápas. Úspěchem však bylo vstřelení několika branek, také jsme se dostali do slibných šancí, které jsme svoji nešikovností ještě neproměnili, ale to se časem určitě zlepší. Těžký úkol měl náš brankář Štěpán Hanus, který čelil spoustě střel. Hodně toho zachránil a předvedl spoustu golmanských efektivních zákroků. Až trochu vyroste a vyskočí na břevno, tak nebude dostávat góly, které mu jsou stříleny nad jeho hlavou. Všichni co se zúčastnili mají obdiv trenérů i početné skupinky fanoušků. I prohry totiž znamenají často výhry. Nám to ukázalo, co nám jde lépe a co nám schází a na čem musíme o trénincích zapracovat. Příští víkend máme volno a další turnaj bude za čtrnáct dní.

Nechci dělat problémy mezi týmy, ale i pro nás pěkný turnaj měl dosti velkou kaňku. Před začátkem soutěže starší přípravky předseda komise mládeže Milan Menzel vyzýval kluby a zejména trenéry, abychom společně vytvořili pro naše děti hezké turnaje s pravou sportovní kulisou a zároveň žádal o vedení dětí k férovosti respektu k soupeři. Příkladem by mělo jít vedení a hlavně trenéři jednotlivých kategorií.
Smutné je, že hned v druhém kole starších přípravek v Jehnědí v zápase Jehnědí Králiky za tým Jehnědí nastoupilo 5 hráčů ročník 2010 a 1 hráč dokonce 2009. To je celkový počet hráčů 6 tak zvaně na černo. Můj tým to nepostihlo, neboť po ukončení tohoto zápasu vedení Králik udělalo konfrontaci a těch zmiňovaných šest hráčů do dalších zápasů nezasáhlo. Tým Jehnědí měl i přes tyto hráče dostatek hráčů na střídačce a kvalitních hráčů. Nevím co si tím chtěli dokázat a jak férově kluky chtějí vést dál. Tato situace se stala i přestože jsem se jako asistent trenéra Radka Pavlíka účastnil tréninku okresního výběru mladších žáků (kategori 2009 -2010) v Dolní Dobrouči dne 8.9.2021. Na tento trénink totiž dorazili hráči z Jehnědí. Tři hráči z tohoto tréninku zasáhli do zápasu se soupeřem z Králik. Trenéra domácího Jehnědí tyto hráče do zápasu nasadil, i přestože samotní hráči z výběru trenéra z Jablonného (asistenta z výběru mladších žáků) poznali. Jediným argumentem trenéra domácích byla věta hráli jste už se Srubama s Dobříkovem, tam to je normální. Tak podle tohoto tvrzení raději budeme podvádět všichni. Ještě bych pochopil, kdyby soupeř neměl dostatek hráčů a přišel by před zápasem (tak aby si děti odočinuly to pochopím), ale když je dostatek dětí na střídačce, ptám se pouze proč ?????. Spíš si kladu otázku, jestli ti starší hráči hrající na černo nebrání v rozvoji mladších hráčů. Další otázkou jestli není zbytečné vyzývat kluby k férovosti, když už v druhém kole se děje toto. Jako hlavní pořadatel tohoto turnaje zde byl pan Rozlívka člen výkonného výboru a STK Okresního fotbalového svazu Ústí nad Orlicí. Na jeho obhajobu bych podotkl možná o tom od trenérů ani nevěděl. Ale pokud se má něco změnit, tak se musí férově pracovat i u nejmenších. A jako poslední tečkou v Jehnědí, tak byla uraženost některých rodičů a prarodičů z Jehnědí se slovy " máte radost, že jste to dětem zkazili". Přitom dle mého názoru, to kazí ti, kteří by si svoje sebevědomí zvedli, tím, že by soupeře přestříleli třeba dvacet nula a vůbec jim nevadí, že za tuto kategorii už hrát nemůžou. Od čeho pak jsou vůbec nějaká pravidla.

Jinak abych jenom neházel špatná slova na Jehnědí, tak turnaj byl velice pěkně připravený a zorganizovaný. Pouze duch ferovosti se nějak nad hřištěm rozplynul..

Soupiska
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tabulky - muži a dorost
I.A.třída
# Tým B
1. Svitavy,,B" 3
2. Proseč 3
3. 3
4. D.Újezd 3
5. Skuteč 3
6. Č.Heřmanice 3
7. Jablonné n.O. 3
8. Polička 0
9. Letohrad,,B" 0
10. Ústí n.O.,,B" 0
11. FC Jiskra 2008 0
12. Tatenice 0
13. Zámrsk 0
14. Luže 0
Krajská soutěž
# Tým B
1. Polička 0
2. Orel 0
3. Sezemice 0
4. Jablonné 0
5. Nemošice 0
6. Chrast 0
7. Třemošnice 0
8. Rudoltice 0
9. FC Jiskra/Žamberk 0
10. Slatiňany 0
11. Proseč 0