27.08 Jablonné 0:5 H.Městec(0:4)
Goly

Rozhodčí: Stolín

Diváci:60

V sobotu jsme po dlouhé době nastoupili k mistrovskému zápasu. Tentokrát jsme se představili v krajském přeboru- ve skupině "B". Pro nás trenéry i samotné hráče to je nová zkušenost. I spoustu diváků se dívalo na jakém hrajeme hřišti a v jakém počtu. Kluci si poprvé vyzkoušeli dospělácký fotbal v počtu jedenácti hráčů na celé hřiště. V trošku improvizované sestavě, vlivem spousty různých omluv jsme rozehráli utkání s týmem z Heřmanova Městce - Rozhovic. Soupeř se dostal už v třetí minutě do vedení. Bylo vidět, že to je jiný fotbal, než byli kluci zvyklý hrát. Velké hřiště, více náběhů, soubojů, důraznější fotbal, ale tak to má být. Soupeř dobře kombinoval, ale i naši borci předvedli, že mají smysl pro kombinaci. V 11 minutě a poté v 24 jsme dvakrát inkasovali. Přesto kluci zbraně nesložili a makali, tak aby i soupeře dostali do nějakých problémů. Před poločasem, byl proti nám odpískán pokutový kop. Chym v brance penaltu zlikvidoval a následná dorážka skončila nad. Do konce poločasu soupeř navýšil skore ještě jednou a měl tak pohodlný náskok 4.0. Na naše borce nebylo zapotřebí v poločase zvyšovat hlas. Spíše jsme jim předávali rady ke zklidnění. V druhém poločase soupeř na svém herním stylu neubíral. Během druhého poločasu spoustu šancí soupeře zneškodnil Chym. Kluci se díky hokejovému střídání v poli protočili a i chvilku odpočinuli. Bojovnost a snaha přinesla ovoce. Inkasovali jsme v druhém poločase už jen jednou. Soupeře jsme ohrozili, když jsme si vybojovali rohový kop. I po něm jsme se dostali do slibné příležitosti. Ta však zůstala nevyužita. Zápas skončil s výsledkem 0:5. Kluky je potřeba pochválit, za bojovnost a poděkování patří klůkům z mladších žáků a starší přípravky, který našim starším žákům vypomohli na úkor výsledku svého zápasu (4 ml. žáci a 2 starší přípravkáři). Soupeř nám předvedl kvalitu, žádnou namyšlenost, ale slušné chování a to jak v realizačním týmu, tak na hříšti. Naši bojovníci i po prohře poděkovali divákům a šli se hromadně protáhnout. Poté trenéři a spoustu dobrovolníků pomohlo přestavět hřiště, aby se mohl odehrát následující zápas mladších žáků. Za to všem pomocníkům děkujeme.Dík patří i Timovi za práci AR.