02.10 Jablonné 5:2 Orel (4:1)
napsal:admin
Goly
8",14",35" a 61" Machačný, 14" Formánek

Rozhodčí: Stolín

Diváci:60


Průběh:
Po čtrnáctidenní pauze, jsme první říjnovou neděli na svém hřišti přivítali druhý celek tabulky TJ Orel. Jelikož poslední dny vydatně pršelo, tak se hrálo na poměrně podmáčeném hřišti. Už před samotným utkáním, byli hráči upozorňováni, že jakékoli zaváhání na tomto terénu bude problém a aby zajišťoval jeden druhého a drželi se daných pokynů. Bohužel, začátek utkání nám nevyšel podle našich představ a po nedůrazu před naší brankou hned na začátku utkání se hosté ujímají vedení 0-1. Hráče tato branka nezlomila a hned přišla odpověď, kdy Machačný s Formánkem donutili svým důrazem k chybě hostujícího obránce a prvně jmenovaný vyrovnává 1-1. Za tři minuty jsme se radovali po druhé, kdy na pravé straně s chutí hrající Saksl, potáhl míč podél lajny, prudkým centrem do vápna našel Machačného, který nezištnou přihrávkou oslovil ke skórování Formánka a ten se nemýlil 2-1.Po této brance se náš mladý tým osmělil, zjistil, že se s fyzicky vyspělejším soupeřem dá hrát a za nedlouho to bylo již 3-1, kdy se opět prosadil všudy přítomný Machačný. Z našich hráčů náhle spadl ostych a na jejich kopačky se dostavil i potřebný klid v rozehrávce. Hosté hrozili velmi nebezpečným zahráváním rohových kopů na vysoké hráče a rychlými brejky, ale naštěstí dobře organizovaná obrana s brankářem v zádech nepřipustili žádnou změnu skóre. Dále jsme byli lepším týmem a vypracovali jsme si ještě další šance, ale ujala se pouze ve 35‘‘ střela Machačného 4:1. Do konce poločasu jsme slibný náskok udrželi a do kabin se šlo s mírným optimismem.
Bohužel druhý poločas byl opakem toho prvního, opět jsme nezachytili začátek a soupeře dostali do hry hned ve druhé minutě, kdy po nedůrazu před malým vápnem si dáváme skoro vlastní branku 4-2. Hosty tento gól velice nabudil a jen s velikým štěstím jsme neinkasovali, kdy hned dvakrát po sobě běžel na naši branku, ač tísněn našimi obránci, asi nejnebezpečnější hráč hostů s č. 4, ale v obou případech naštěstí pro nás minul. Hosté najednou ucítili šanci s výsledkem něco udělat a s vypětím všech sil jsme odolávali. Našim hráčům začala váznout kombinace a pohyb bez míče. Hra najednou byla roztěkaná se spoustou chyb. Běžela ale 61‘‘, kdy si po ojedinělé akci na velkém vápně převzal míč Machačný, proháčkoval se mezi obránci a střelou po zemi nedal brankáři šanci 5-2. Hosté naštěstí po této brance přestali být tolik aktivní a my jsme opět převzali otěže zápasu a jen s velkou smůlou a výbornými zákroky hostujícího brankáře po šancích Gregora, Moravce, Formánka jsme skóre nenavýšili.
Hráče je potřeba pochválit za komplexní týmový výkon, ale doufám, že si kluci z tohoto utkání vzali ponaučení, že je potřeba soustředit se po celý zápas, protože i když se v poločase vede o tři branky, tak nic rozhodnutého není.
Příští utkání hrajeme v sobotu 8.10. kdy zajíždíme společně se žáky do daleké Třemošnice.

.

Sestava
Jansa-Hubálek(50" Prokopec),Gregor,Fogl,Horský-Chuluuntsetseg(85" Chládek),Moravec,Němeček,Formánek(80" Večeř)-Machačný,Saksl(75" Vyhnálek)
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tabulky - muži a dorost
I.A.třída
# Tým B
1. Proseč 50
2. Prosetín 45
3. Jablonné 43
4. Zámrsk 42
5. Č.Heřmanice 40
6. Skuteč 34
7. Svitavy,,B" 34
8. Letohrad,,B" 29
9. Ústí n.O.,,B" 28
10. Luže 28
11. D.Újezd 27
12. Polička 27
13. FC Jiskra 2008 27
14. Tatenice 20
Krajská soutěž
# Tým B
1. Nemošice 48
2. Slatiňany 32
3. Jablonné n.O. 32
4. Polička 31
5. Sezemice 28
6. Orel 26
7. Chrast 26
8. FC Jiskra/Žamberk 22
9. Proseč 20
10. Třemošnice 16
11. Rudoltice/Žichlínek 6