Goly
38" Švestka

Rozhodčí: Rázek

Diváci:65

Poslední podzimní zápas odehráli naši mladší žáci v Nemošicích. Přijeli jsme na půdu prvního týmu. Domácí byli fotbalovější. Naši kluci zase zodpovědní v obraně a fotbalovost doháněli nasazením. Fotbal se odehrával v prostoru před velkými vápny. Šance si nevytvářel ani jeden tým. Domácí zahrávali dva rohové kopy. Jeden jsme odvrátili. U druhého jsme neobsadili jednoho hráče před brankou a balon po rohu jsme nechali propadnout až k neobsazenému hráči a domácí útočník mohl pohodlně otevřít skóre. Poté už si domácí žádnou šanci nevytvořili i přesto předváděli pěknou kombinační hru. My jsme si vytvořili v závěru poločasu dvě šance. Obě šance byly brejkového původu a daly se proměnit. Bohužel k naší radosti jsme neměli přesnou mušku. Poločasový výsledek byl 1.0 pro domácí. V poločase si naši mladí bojovníci řekli, že nepřijeli na výlet. V druhé půlce přidali na bojovnosti a ta přinesla ovoce. Po pěti minutách se nám podařilo vyrovnat. Petr Švestka po brejku vsítil vyrovnávací gol. Dále jsme byli pozorní v obraně a útočnou hru jsme zjednodušili na brejky. Z těch jsme si vytvořili i slibné situace, že jsme mohli jít do vedení. I nadále se hrál vyrovnaný zápas a řekl bych i pohledný. Zápasu by slušela remíza naši kluci by si ji zasloužili za vytrvalou bojovnost a i fotbalově šli nahoru oproti prvním podzimním zápasů. Domácí by si bodový zisk zasloužili za kvalitu hry, kterou předváděli. Fotbal se hraje do poslední minuty. Ta se však pro náš tým stala osudnou. Byl proti nám nařízen pokutový kop. K tomu bych řekl, že byl dosti přísný a myslím si, že nespravedlivě nařízený, ale už byl odpískán, a tak s tím nic nikdo neudělá. Domácí penaltu proměnili a vyhráli 2:1. My dospělí si nespravedlnost nějak vybijeme. Děti ty to nesou jinak. Kdyby jim to bylo jedno, tak by v jejich tvářích nebyly slzičky. U mě to byli v tomto zápase hrdinové a i když jim to v tabulce žádný bod nepřipíše, tak u mě ho mají za remízu 1:1. Klukům jsme vysvětlili, že pokud zůstanou u fotbalu, tak takových zápasů ještě bohužel zažijí několik.
Závěrem k verdiktu rozhodčího, je to taky jenom člověk. Koukněme se na ligu například Slávie Bohemians, tam mají rozhodčích jako maku, dokonce VAR a taky někdo cítí křivdu. Tak už to ve fotbalovém světě chodí. Pro upřesnění domácím fanouškům penalta dle pana rozhodčího nebyla nařízena za ruku mimo vápno, ale za faul brankářem, který podrazil domácího hráče. A to je asi tak vše. Podzimní část je u konce a mladší žáci nám ukázali, že mohou hrát v této soutěži s kým koli. Smekáme před vámi klobouk, přes zimní přestávku nebudeme zahálet, abychom neusnuli na vavřínech.